Často kladené dotazy


Zde naleznete odpovědi na ty nejčastější dotazy. Pokud se tu váš dotaz nenachází, neváhejte nás kontaktovat na info@chodskadevelop.cz

1Kdo Vám byty staví, financuje a prodává?
Všechny naše developerské projekty, zaměřené na bytovou výstavbu, pro Vás staví, financuje a prodává společnost První chodská develop a.s. Na výstavbu nečerpáme žádný úvěr, zednické, výkopové práce, teréní úpravy realizujeme vlastními zaměstnanci. Subdodavatelskou část (ZTI, elektroinstalace, tesařské a pokrývačské práce, podlahové krytiny, atd.) pro nás zajišťují ověřené společnosti se kterými dlouhodobě spolupracujeme.
2Jaké jsou další náklady a poplatky při koupi našeho bytu?
Částky uvedené u detailů jednotlivých bytů jsou pro Vás finální a kompletní. Neplatíte žádnou provizi, neplatíte 4% daň z nabytí nemovitých věcí, neplatíte ani 10 000 Kč za příkon k elektroměru. Platíte pouze poplatky katastru nemovitostí – viz níže a jednorázový vklad do společenství vlastnníků jednotek (SVJ). Ten je cca 6000 Kč – v této položce je rozúčtováno: nákup kontejneru na komunální odpad, právní služby za vypracování stanov a založení SVJ, kolky na vklad do obchodního rejstříku, platba za společný vodoměr a elektroměr, atd.).
3Jak si vybrat byt?
V sekci developerské projekty si vyberete Vámi žádanou lokalitu a kliknnutím na ni se dostanete do detailu jednotlivých projektů, kde naleznete podrobnější informace k bytům. Pro kompletní a aktuální informace kontaktujte našeho prodejce – 603 893 050.
4Jak dlouho trvá přepis bytu?
Přepis bytu na katastru nemovitostí obvykle trvá jeden měsíc. Nejdříve běží dvacetidenní lhůta po kterou se můžou strany k převodu vyjádřit a potom většinou do 10-ti dnů dojde k přepisu. Doba přepisu je také závislá na roční době. V době prázdnin nebo po Vánocích může přepis trvat i o 14 dnů déle.
5Kdo hradí poplatky pro vklad do katastru nemovitostí v Praze?
Lorem ipsumaPolatek katastru nemovitostí ve výši 1000 Kč za vklad kupní smlouvy hradí strana kupující. Pokud si kupující bere na koupi bytu hypotéku a chce vložit do KN i zástavní smlouvu, tak bude platit dalších 1000 Kč. dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris eu massa orci.
6Mohu někde najít vzory jednotlivých smluv, které budete podepsiovat?
Vzory jednotlivých smluv nalezenete v této sekci ve spodní části. Jde pouze o vzory, které se mohou v detailech a individuálních případech ve finále lišit.