Často se nás ptáte?

Zde naleznete odpovědi na ty nějčastější odpovědi.

Kdo Vám byty staví, financuje a prodává?

Všechny naše developerské projekty, zaměřené na bytovou výstavbu, pro Vás staví, financuje a prodává společnost První chodská develop a.s. Na výstavbu nečerpáme žádný úvěr, zednické, výkopové práce, teréní úpravy realizujeme vlastními zaměstnanci. Subdodavatelskou část (ZTI, elektroinstalace, tesařské a pokrývačské práce, podlahové krytiny, atd.) pro nás zajišťují ověřené společnosti se kterými dlouhodobě spolupracujeme.   

Jaké jsou další náklady a poplatky při koupi našeho bytu?

Částky uvedené u detailů jednotlivých bytů jsou pro Vás finální a kompletní. Neplatíte žádnou provizi, neplatíte 4% daň z nabytí nemovitých věcí, neplatíte ani 10 000 Kč za příkon k elektroměru. Platíte pouze poplatky katastru nemovitostí – viz níže a jednorázový vklad do společenství vlastnníků jednotek (SVJ). Ten je cca 6000 Kč – v této položce je rozúčtováno: nákup kontejneru na komunální odpad, právní služby za vypracování stanov a založení SVJ, kolky na vklad do obchodního rejstříku, platba za společný vodoměr a elektroměr, atd.).

Jak si vybrat byt?

V sekci developerské projekty si vyberete Vámi žádanou lokalitu a kliknnutím na ni se dostanete do detailu jednotlivých projektů, kde naleznete podrobnější informace k bytům. Pro kompletní a aktuální informace kontaktujte našeho prodejce – 603 893 050.

Jak dlouho trvá přepis bytu?

Přepis bytu na katastru nemovitostí obvykle trvá jeden měsíc. Nejdříve běží dvacetidenní lhůta po kterou se můžou strany k převodu vyjádřit a potom většinou do 10-ti dnů dojde k přepisu. Doba přepisu je také závislá na roční době. V době prázdnin nebo po Vánocích může přepis trvat i o 14 dnů déle.  

Kdo hradí poplatky pro vklad do katastru nemovitostí v Praze?

Polatek katastru nemovitostí ve výši 1000 Kč za vklad kupní smlouvy hradí strana kupující. Pokud si kupující bere na koupi bytu hypotéku a chce vložit do KN i zástavní smlouvu, tak bude platit dalších 1000 Kč. 

Mohu někde najít vzory jednotlivých smluv, které budete podepsiovat?

Vzory jednotlivých smluv nalezenete v této sekci ve spodní části. Jde pouze o vzory, které se mohou v detailech a individuálních případech ve finále lišit. 

Máte dotaz k našim projektům? Zavolejte nám na +420 603 893 050 / nebo napište na info@chodskadevelop.cz